ARDENT HEALTH PARTNERS, INC.

NYSE: ARDT (Ardent Health, Inc.)

Kemas kini terakhir: 07 May, 12:03AM

9.37

-0.76 (-7.50%)

Penutupan Terdahulu 10.13
Buka 9.97
Jumlah Dagangan 547,526
Purata Dagangan (3B) 393,198
Modal Pasaran 1,341,163,904
Harga / Pendapatan (P/E TTM) 9.97
Harga / Pendapatan (P/E Ke hadapan) 8.89
Harga / Jualan (P/S) 0.220
Harga / Buku (P/B) 1.08
Julat 52 Minggu
8.07 (-13%) — 15.48 (65%)
Tarikh Pendapatan 5 May 2026
Margin Keuntungan 3.73%
Margin Operasi (TTM) 4.48%
EPS Cair (TTM) 1.68
Pertumbuhan Hasil Suku Tahunan (YOY) 4.00%
Pertumbuhan Pendapatan Suku Tahunan (YOY) 53.00%
Jumlah Hutang/Ekuiti (D/E MRQ) 145.79%
Nisbah Semasa (MRQ) 2.12
Aliran Tunai Operasi (OCF TTM) 304.93 M
Aliran Tunai Bebas Leveraj (LFCF TTM) 41.04 M
Pulangan Atas Aset (ROA TTM) 5.22%
Pulangan Atas Ekuiti (ROE TTM) 23.35%

Arah Aliran Pasaran

Jangka Pendek Jangka Sederhana
Industri Medical Care Facilities (US) Menaik Menaik
Medical Care Facilities (Global) Menaik Menaik
Stok Ardent Health, Inc. Menurun Menurun

AISkor Stockmoo

0.8
Konsensus Penganalisis 3.0
Aktiviti Orang Dalam NA
Volatiliti Harga -2.0
Purata Bergerak Teknikal 0.0
Osilator Teknikal 2.0
Purata 0.75

Saham Serupa

Stok Modal Pasaran DY P/E (TTM) P/B
ARDT 1 B - 9.97 1.08
DVA 12 B - 18.70 91.65
EHC 11 B 0.73% 18.41 4.17
PACS 7 B - 26.65 5.58
CON 3 B 1.20% 17.55 7.28
GRDN 2 B - 47.56 11.46

Ardent Health Partners Inc is an operator of hospitals and a provider of healthcare services in the United States. It provide both general and specialty services, including internal medicine, general surgery, cardiology, oncology, orthopedics, women’s services, neurology, urology, and emergency services, within inpatient and ambulatory care settings. The company has one reportable segment: healthcare services that provides healthcare services primarily through its ownership and operation of hospitals, certain of which provide related healthcare services through physician practices, outpatient centers, and post-acute facilities. Ardent has 30 acute care hospitals, more than 200 sites of care that operates across six states: Texas, Oklahoma, New Mexico, New Jersey, Idaho, and Kansas.

Sektor Healthcare
Industri Medical Care Facilities
Gaya Pelaburan Small Core
% Dimiliki oleh Orang Dalam 23.14%
% Dimiliki oleh Institusi 73.31%

Pemilikan

Nama Tarikh Syer Dipegang
Chai Trust Co Llc 31 Dec 2025 77,246,499
Ventas, Inc. 31 Dec 2025 9,342,501
Julat 52 Minggu
8.07 (-13%) — 15.48 (65%)
Julat Harga Sasaran
13.00 (38%) — 15.00 (60%)
Tinggi 15.00 (Leerink Partners, 60.09%) Beli
Median 14.00 (49.41%)
Rendah 13.00 (RBC Capital, 38.74%) Beli
Purata 14.00 (49.41%)
Jumlah 2 Beli
Harga Purata @ Panggilan 8.97
Syarikat Tarikh Harga Sasaran Panggilan Harga @ Panggilan
RBC Capital 10 Mar 2026 13.00 (38.74%) Beli 9.04
Leerink Partners 06 Mar 2026 15.00 (60.09%) Beli 8.90

Tiada data dalam julat masa ini.

Tahap sokongan, rintangan dan garis aliran yang dibentangkan telah dihasilkan oleh model kecerdasan buatan (AI) dan harus ditafsirkan dengan berhati-hati.

Portfolio

AI Templat

Peringatan harga anda

Profil Risiko

| | | | |
Konservatif
Sederhana Konservatif
Sederhana
Sederhana Agresif
Agresif
Margin Keselamatan (EP)
Keuntungan Separa (TP1)
Keuntungan Sasaran (TP2)
Kerugian Maksimum (SL)

Penafian: Perkara di atas adalah untuk tujuan ilustrasi sahaja dan BUKAN nasihat pelaburan. Dapatkan nasihat daripada penasihat kewangan yang berkelayakan.

Harga Masuk (EP)

Ambil Untung 1 (TP1)

Ambil Untung 2 (TP2)

Henti Rugi (SL)

Julat 52 Minggu
 
52WL
 
52WH
SL
EP
TP1
TP2

Semua harga peringatan berada dalam julat harga 52 minggu

Keuntungan Nyata -
Keuntungan Tidak Nyata -
Dividen Diterima 2026 -
Jumlah Untung -
Pulangan Purata -
Kuantiti (Beli) -
Purata Harga (Beli) -
Kuantiti (Jual) -
Purata Harga (Jual) -
Tiada saham yang memenuhi kriteria anda